34 Haftalık Gebelikde Neler Oluyor?
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
11 Görüntülenme

34 Haftalık Gebelikde Neler Oluyor?

 

Hamileliğinizin başından beri yavaş yavaş büyüyen bebeğiniz artık biraz daha hızlı gelişmeye devam edecek. Önceden haftada 100 gram alan bebeğiniz artık haftada 200 gram kadar kilo almaktadır.

Hamileliğin 34. Haftasında Bebek

Bebeğinizin boyu yaklaşık 45 cm, kilosu ise 2150 gram civarlarındadır. Bebeğin solunum organları artık yeterince gelişmiştir. Bu yüzden olağan doğum zamanına yakın doğan bebeklerde solunum sıkıntısı az görülmektedir. Bu haftadan sonra yaşanan erken doğum halinde bebeğiniz daha çabuk kendini toparlayacaktır.

Bebeğiniz artık yeni doğan bebek gibi uyurken gözlerini kapatarak uyanınca açmaktadır. Hatta el ve parmakları cisimleri sıkıca kavrayacak yeteneğe sahip, bebeğiniz doğar doğmaz elinizi tutabilecektir.

Erkek bebek bekliyorsanız, bebeğinizin testisleri karnından aşağı inmiş durumdadır. Ancak inmediyse bile ciddi bir durum değildir. Bir yaşına kadar kendiliğinden inmiş olacaktır.

Hamileliğin 34. Haftasında Anne

Bebek halen leğen kemiğine düşmediği için organlarınıza baskı yapmaya devam eder. Bebeğiniz büyüdüğü için de nefes almakta zorlanabilirsiniz. O yüzden mümkün olduğunca dik durmaya ve yatarken çok yastık kullanarak daha dik yatmaya özen gösterin. Beslenirken de ara öğün sayısını arttırmanızda fayda var.

 

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Henüz detay eklenmemiş.

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?

  Full Hd Film İzle

  Film İzle

  İzle

  Hızlı Film İzle

  Film