33 Haftalık Gebelik Anne ve Bebekti Değişimler
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
4 Görüntülenme

33 Haftalık Gebelik Anne ve Bebekti Değişimler

33 haftalık bebek nasıl görünür merak ediyorsunuz değil mi? Hatta sık sık ultrason girerek bebeğinizi görmek istiyorsunuz. Bakalım bebeğinizde ne gibi değişimler var.

Hamileliğin 33. Haftasında Bebek

Bebeğinizin boyu yaklaşık 43 cm, kilosu ise 1900 gram olmuştur.

Bebeğinizin anmiyotik sıvısının en fazla olduğu dönemdir. Daha sonra azalmaya başlayacaktır. Su azalacağından bebeğinizin hareketleri de azalacaktır.

Bebeğin beyin gelişimi devam eder ve kafa çapı artar. Ancak başı hala yumuşatır ve kemikler kaynaşmaz. Bu durum bebeğin doğum kanalından geçişini kolaylaştıracaktır. Kafa kemikleri dışındaki tüm kemikleri artık sertleşmiştir.

Bebeğin bağışıklık sistemi kendini doğuma hazırlar ve güçlenmeye devam eder. Bu yüzden sonuna geldim diye düşünerek beslenmenizi ihmal etmeyin. Çünkü antikorlar sizin aracılığınızla bebeğe geçecektir.

Hamileliğin 33. Haftasında Anne

Anne hamileliğinin başından beri 12 kilo almıştır. Artık el ve ayaklarda uyuşma başlar. Bu dönemde uykusuzluk her 4 annenin 3’unde görülür. Bu duruma çözüm aramanız sizi doğumdan sonra da rahatlatacaktır. Bebeğinizle ilgili herhangi bir sorun yoksa cinsel hayatımıza devam etmenizde bir sakınca yoktur.

 

 

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Resimler
 • Detaylar

  Henüz detay eklenmemiş.

  Resimler

  "33 Haftalık Gebelik Anne ve Bebekti Değişimler" filmine ait 2 adet görsel bulundu.

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?

  Full Hd Film İzle

  Film İzle

  İzle

  Hızlı Film İzle

  Film