32. Haftalık Gebelikte Bebek ve Annenin Durumu
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
6 Görüntülenme

32. Haftalık Gebelikte Bebek ve Annenin Durumu

Hamilelikte değil aylar, haftalar günden güne bile bebeğinizin gelişimi çok farklılık gösterecektir. 32 haftalık bebek doğuma neredeyse hazır olduğu halde değişim göstermeye devam eder  bakalım bebeğiniz ve siz ne gibi değişimler gösterebilirsiniz.

Hamileliğin 32. Haftasında Bebek

Bebeğinizin boyu ortalama olarak 42 cm civarıdır. Kilosu ise 1700 gram kadar olmuştur. Bebeğiniz günün %90-95’ini uyuyarak geçirmektedir.

Bebeğinizin hayati organları çoktan oluşmuş ve gelişmiş olduğundan artık saçları, tırnakları oluşmaya başlamıştır.

Son aylarda bebek gelişimi tamamlanmış olduğundan artık kilo alma vaktidir. Bebeğinizin cildinin altında yağ dokusu oluşmaya başlar ve cilt rengi pembeleşir. Kilo aldığı için de kırışıklıkları azalmaya başlar.

Bebeğiniz de sizin gibi doğum provaları ve doğduktan sonraki hayata uyum çalışmalarına başlar. Emme, yutma, nefes alma gibi egzersizleri sık sık yapar. Soluk alma işlemini amniyotik sıvı ile yapmaktadır. Tabi ki bu sırada sizi tekmelemeyi ihmal etmeyecektir.

Hamileliğin 32. Haftasında Anne

Bebek ciddi bir büyüme gösterdiğinden anne de hamileliğin başından beri neredeyse 10 kilo almış olacaktır. Doktor da kontrolleri iki katına çıkarır. Anne isterse bu haftadan itibaren doğum iznine ayrılabilir.

 

 

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Henüz detay eklenmemiş.

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?

  Full Hd Film İzle

  Film İzle

  İzle

  Hızlı Film İzle

  Film